Lauřin deníček

Učím se ...

Co o mě říkají hvězdy


Charakter a osobnost dítěte
Laura je zřejmě hezké a citlivé dítě. Je dost závislá na vlídném zacházení ze strany svého okolí, protože je přirozeně stydlivá a nejistá. Potřebuje hodně lásky a povzbuzování. Nejlépe se bude cítit v domácím prostředí a nebude mít potřebu se od něj příliš vzdalovat. To může způsobovat potíže, pokud škola organizuje různé výlety a několikadenní kurzy v přírodě. Laura pojede pouze v případě, že se v kolektivu dětí a učitelů bude cítit bezpečně. pooh14.gifPokud se pohybuje v prostředí, které jí poskytuje dostatek citu, pochopení a trpělivosti, pak je velmi milá a laskavá. Pokud takovou podporu nedostane, bude nejistá a utrápená. Má tendence přibírat na váze, když její citové potřeby nejsou uspokojeny. Její nálady jsou však nepředvídatelné. Její usměvavý obličej se v mžiku může změnit v uplakaný a usoužený. (Poznámka maminky: To naprosto sedí!) A vy mnohdy nebudete vůbec tušit, co se stalo. Mohl to být neznámý člověk na ulici, který se na ní nevlídně podíval, náhlá změna počasí nebo velký pes, který proběhl kolem. Mějte s ní velkou trpělivost a ona vás za to pozve do svého světa fantazie. Má neuvěřitelnou představivost, kterou určitě povzbuzujte. Mohla by skvěle psát a malovat.
Laura je světu otevřená, přátelská a zábavná. Ráda se nadchne pro každou novou aktivitu. Je obvykle svobodomyslná, optimistická a má mnoho zájmů a zálib, mezi které bude patřit cestování, sport, umělecké aktivity a vyhledávání dobrodružství. Její zájmy se pravděpodobně budou měnit, protože mezitím, co půjde za jedním cílem, ji může zaujmout něco jiného a zajímavějšího. Může mít tendence přehánět a vymýšlet si. Možná má velkou představivost a ne vždy dokáže rozlišit, kdy říká pravdu, a kdy už si začala vymýšlet. Je možné, že si nevytvoří dostatečný citový vztah s jedním z rodičů, což bude mít vliv na pozdější samostatné a individualistické chování, ať už příčinou tohoto vývoje byl rozchod rodičů, častá nepřítomnost jednoho z nich nebo jiné rodinné potíže.

Citové potřeby dítěte
Laura je pravděpodobně milá a přátelská. Potřebuje jemné a vlídné zacházení a stabilní rodinné prostředí. Hádky, rozchody, finanční nejistota a nepředvídatelné změny budou mít neblahý vliv na její citovou stabilitu. Potřebuje hodně dotyků a projevů lásky. (Poznámka maminky: snažíme se seč nám náruč stačí.) Laura je zodpovědné dítě, které má zřejmě rádo přírodu a nebude jí vadit pomáhat vám v domácnosti, starat se o mladší sourozence či pracovat na zahradě. Může být manuálně zručná a kreativní a bude mít zřejmě i hudební sluch. Podporujte ji v tvořivosti. Jistě má potřebu vytvářet hezké a praktické věci. Je pravděpodobné, že bude mít ráda dobré jídlo a pití. Je požitkářka. Dávejte pozor, aby svou náladovost nekompenzovala sladkostmi. Může být náchylná k tloustnutí.

Fyzická aktivita a sport
Laura je nebojácná a má potřebu dominovat. Projevuje se odvahou, smyslem pro čest a spravedlnost. Ve všem, co dělá, chce vynikat a být středem pozornosti. Proto ji budou přitahovat především individuální sporty, kde může ukázat svou jedinečnost a schopnost riskovat. Mohla by vynikat v golfu, tenisu, atletice, windsurfingu, cyklistice nebo jízdě na koni. Pokud se budě věnovat kolektivnímu sportu, pak nesmí zastávat podřízené postavení, což by nesla jako potupu. Když bude hrát volejbal či basketbal, bude chtít být v útoku nebo kapitánkou. Bude potřebovat hodně vaší podpory a lásky. Má strach z neúspěchu. Potřebuje si vypěstovat střízlivé sebehodnocení a naučit se přijímat prohry. Je citlivá na jakoukoli kritiku, proto s ní šetřete a ukažte jí obdiv a respekt.

Úzkost a strach
Je možné, že Laura vyrůstá v prostředí, které může být chudé na projevované emoce a citově vřelé tělesné kontakty. To neznamená, že by rodiče své dítě nemilovali, ale může to naznačovat, že dítěti se nedostává tolik lásky a něhy, kolik by potřebovalo. V rodinném prostředí se dítě učí projevovat se citově. Pokud je v oblasti navazování vztahů a projevu citů nějak omezováno, potom to má vliv na jeho strach a úzkost v této oblasti. Je možné, že otec dítěte se v rodině příliš nevyskytoval, možná se rodiče rozešli, dítě bylo svědkem jejich hádky nebo zemřel někdo blízký. Laura se tak může cítit osaměle a mohla by mít strach navazovat nové vztahy z obavy z odmítnutí, z ublížení nebo ze ztráty někoho blízkého. Rodiče a vychovatelé by se měli snažit jí pomoci zbavit se úzkosti z navazování opravdových citových vztahů, protože jinak může mít potíže při navazování i těch partnerských.


[CNW:Counter]