Lauřin deníček

Učím se ...

...plavat


...Nejprve jsme plavali doma ve vaně. Pak jsme si to zkusili ve veliký vaně pro plavání miminek a v necelých pěti měsících už jsem si vyzkoušela velký bazén. Pořád plavem jen na zádíčkách nebo v klubíčku. A v nácviku potápění poléváme půl hrníčku.
...V necelých šesti měsících jsem byla v plaváčku na Čerňáku. Byla tam dost chladná voda, ale já to zmákla. Poprvé jsem se potopila!
Pravidelně jsme začaly chodit do Motýlku v Letňanech a odchodily jsme dva kurzy. Ve vodě se mi moc líbilo, ale spoustu času jsem prostonala a tak se maminka nakonec rozhodla, že další kurz už chodit nebudeme. Stejně už sama chodím a tak mám pohybu až až. Snad se zase časem k plavání vrátíme.

pooh-tigger01.gif
Proč s miminkem plavat

Voda je živel a děti z vody přicházejí na svět. Voda pomáhá uvolňovat napětí a stres (i když to někdy tak nevypadá, ale dětský pláč potřebuje jen naši trpělivost a lásku, hlavně ne nejistotu a hledání důvodů.) Když se rodiče cítí v bezpečí a pohodě, reaguje děťátko klidněji. Když budete plavat, Vaše malé bude méně nemocné, bude otužilé, pevné a připravené do života. Jeho hlavička bude reagovat pružněji a rychleji, jeho tělíčko se snáze vyrovná s náročnou prací jako je sed, stoj a pak chůze. Větší děti získávají větší víru v sebe a svoje schopnosti.


[CNW:Counter]