Lauřin deníček

Učím se ...

...relaxovat při masáži


První masáže se mi příliš nelíbily. Vydržela jsem to jen chviličku. Většinou když se mamka dostala od nožiček k bříšku, někdy až k hrudníčku, začla jsem protestovat. Používali jsme čistý jojobový olej. Teď je mi pět měsíců a masáže si užívam. Neděláme je dlouhý, ale už zvládnem (bio pupalkovým olejem) promasírovat a promazat celé tělíčko včetně obličeje. Nejvíc se mi líbí masírování oušek a chodidel.

g320101.gif
Proč masírovat

Pokud se masáž provádí pravidelně, dítě usíná klidněji, netrpí na bolesti bříška, je méně nemocné, veselejší a mazlivější. Masáž stimuluje a zlepšuje krevní oběh, což ovlivňuje činnost orgánů a rozvoj všech tkání, zlepšuje dýchání – organismus se dobře okysličuje. Stimuluje pokožku, jednotlivé nervy a jejich zakončení, posiluje hmat. Ovlivňuje svalstvo, jeho zpevnění a koordinaci pohybů.
Dotekové relaxační techniky zbavují děti napětí. Masáž pozitivně ovlivní děti, které trpí specifickými poruchami učení (dyslexie, dysgrafie, dyskalkulie), lehkou mozkovou dysfunkcí. Zlepšuje stav astmatiků, alergiků, ekzematiků, působí na svalový, oběhový a lymfatický systém i na jednotlivé tlakové body a meridiány. Působí preventivně i léčivě.


[CNW:Counter]